Poniżej znajdziesz wskazówki odnośnie przygotowania do sesji zdjęciowej. W razie pytań proszę odezwij się do mnie w wiadomości prywatnej. 

1. Godzina i czas zdjęć
Ustalam ją z Tobą zazwyczaj osobiście, jednak będzie to prawdopodobnie okolica złotej godziny, czyli albo wcześnie rano (6-7 rano), lub około godziny 17 (w zależności od pory roku, wcześniej lub później). Na same zdjęcia rezerwuję kilka godzin, standardowo około 3-3,5h jednak jeśli jest fajna energia i dobrze nam idzie potrafi się ona przedłużyć. Warto wtedy mieć w rezerwie trochę więcej czasu. Analogicznie jak widzę, że energii już brak a cola czy kawa nie pomaga to kończymy trochę wcześniej.

2. Stylizacje
Osobiście preferuję na sesji przynajmniej 3 stylizację, lecz im więcej tym lepiej. Chętnie pomogę Ci w ich doborze z rzeczy, które masz w szafie. W tym celu wystarczy, że zrobisz zdjęcia ubrań wiszących w szafie, na łóżku, ewentualnie jak Ci się chce przebierać to na sobie samej. Wzory ograniczałbym do minimum, dobrze by stylistyką pasowały do miejsca w jakim chcemy robić zdjęcia. Ważne aby ubrania były wyprasowane na sesji zdjęciowej, zwłaszcza że potrafią się pogiąć w transporcie - na miejscu prawdopodobnie nie będzie jak temu zaradzić. Pogniecione rzeczy niestety nie nadają się na zdjęcia i już nie raz musiałem rezygnować z danej stylizacji z tego powodu. 

3. Wizaż
"Nomakeup" to podstawa zdjęć u mnie, czyli makijaż wyglądający naturalnie, z ewentualnym podkreśleniem rzęs maskarą i wyczesaniem brwi (lub wyczesanie z dodatkiem żelu). Makeup w obróbce zawszę mogę pogłębić, jednak jego zdejmowanie jest bardzo trudne więc proszę o umiar. Odpadają brwi malowane kredką, doczepiane rzęsy, róże i bronzery, nie jestem też fanem cieni do powiek. Im naturalniej tym lepiej - to samo tyczy się podkładów, wolę usuwać pojedyncze przebarwienia ręcznie, niż korygować zły kolor twarzy w stosunku do reszty ciała. Nie przejmuj się jakimiś drobnymi pryszczami - nie będzie tego na docelowych zdjęciach i lepiej nie zakrywać ich za wszelką cenę bo zazwyczaj mam z tego powodu więcej pracy.
4. Skóra i paznokcie
Unikaj opalania i mocnego słońca na kilka dni przed sesją, stosuj filtry przeciwsłoneczne żeby skóra na zdjęciach nie wyglądała na spaloną. Solarium to generalnie zły pomysł na zdjęciach. Paznokcie dobrze by miały jakiś naturalny odcień, odpadają pomarańcze, niebieskie, zielone i właściwie inne kolory od róży do bieli. Dobrze byłoby gdyby też nie miały nienaturalnej długości - im bliżej naturalności tym lepiej.

5. Włosy
Są u mnie ważniejsze niż makeup! Najchętniej zawsze robiłbym na zdjęciach fale i loki, ale niestety nie u każdej osoby się da zrobić tak żeby dotrwały do sesji. Ważne, żeby mieć na sesji szczotkę i lakier do włosów. Podejrzewam, że znasz swoje włosy lepiej więc jeśli znasz jakieś triki, aby zachowały świeżość i puszystość to proszę nie wahaj się ich zastosować. Najlepiej umyć włosy kilka godzin przed sesją.

6. Zdjęcia
Zazwyczaj staram się oddać minimum 5 różne zdjęcia (różne stylizacje, kadry, tła), to nie oznacza że z sesji nie będzie więcej zdjęć, tylko jest to ilość minimalna jaka musi się pojawić choćby wszystko nawet źle poszło.
Staram się pracować nad nimi w miarę szybko i pierwsze zdjęcia powinny się pojawić już po kilku dniach. Zazwyczaj nie czekam z oddaniem ich wszystkich za jednym razem tylko podsyłam pojedyncze. Wszystkie będą dostępne pod linkiem na dysku drive, link podaję jak tylko mam jakieś zdjęcie do oddania. Gdyby z jakiś niewyjaśnionych okoliczności przez miesiąc nie dostaniesz żadnych zdjęć spokojnie możesz pisać z zapytaniem czy... nic się ze mną nie stało.
Prosiłbym o nie nakładanie filtrów na zdjęcia i nie kadrowanie ich tam gdzie to możliwe (wyjątkiem może być instagram, który nie akceptuje domyślnego kadrowania z aparatu). Prosiłbym też o oznaczanie przy zdjęciu, odwdzięczę się tym samym. W razie czego profile:

Facebook: @witkowski.pawel.photography
Instagram: @witkowskipawel_sensual
Maxmodels: witkowskipawel

7. Na sesji
Przede wszystkim zabierz ze sobą dużo luzu, moja w tym głowa żebyś na zdjęciu wyszła najlepiej jak się da. Nie ma też potrzeby silić się na sztuczne "pozowanie", będziemy raczej wcielać się w role i starać je odgrywać. Np. jogging, odpoczynek na górskiej wycieczce, relaks na kocu na wycieczce, itp. Pozy raczej traktować jako czynności, które robimy nieświadomie na codzień. Będę starał się pomóc i wyjaśnić wszystko jak najlepiej umiem. Wierzę, że razem uda nam się stworzyć coś nieziemskiego!
Back to Top